Piercing

( Odvozeno z anglického slova pierce neboli propíchnout )¨

Je propíchnutí určité části těla ( kůže )  a vložení šperky do vzniklého tunelu. Piercing má kořeny už daleko v minulosti. Prastaří Indiáni jej používali jako ozdobu těl při rituálech a obětování. Používali přitom bambus a podobný přírodní materiál. Dnes se používá chirurgická ocel, titan a zlato. Chirurgická ocel a titan se používají nejčastěji, protože se s nimi tělo dobře snáší.

Je bodypiercing bolestivý?

Pokud je prováděn neodborně a bez dostačné kvalifikace, může se pro Vás stát velmi nepříjemnou, nebezpečnou a bolestivou zkušeností. Pod rukou zkušeného profesionála trvá samotná procedura několik vteřin, takže u standartních zákroků ( pupík, jazyk, obočí, ret atd.) je bolest velmi krátká a minimální. V našem studiu nepoužíváme ve většině případů umrtvování, protože samotná anestezie bývá většinou více bolestivá, než samotný zákrok. Vnímání bolesti je u každého člověka individuální, ale většinou se pocit při piercingu dá přirovnat např. k odběru krve nebo běžnému propíchnutí uší.

Jak dlouho trvá, než se piercing zahojí?

Doba hojení je individuální u každého člověka, z velké části závisí na péči, kterou svému piercingu věnuje a také na jeho fyzické a psychické kondici. Zde uvádím pouze průměrné hodnoty u zdravého člověka, který si svůj piercing čistí dvakrát až třikrát denně.

Üšní boltce: 3-5 týdnů

Nos: 4-6 týdnů

Chrupavka: 5-10 měsíců

Rty: 4-7 týdnů

Bradavky: 3-8 měsíců

Pupík: 6-10 měsíců

Obočí: 4-7 týdnů

Jazyk: 2-3 týdny

Genitálie: 4-8 týdnů

 

Během celého procesu hojení v žádném případě šperk nevyndavejte !!! Teprve až po dalším půl roce po úplném zahojení můžete v některých případech šperk vyndat, aniž by došlo k destrukci nově vytvořené tkáně.

 

V jakých případech může být piercing zdravotním rizikem?

Jsou případy, kdy není vhodné provádět ani jinak velmi běžný piercing. Piercer by měl slušně odmítnout provedení takového zákroku, který by podle jeho/jejího názoru mohl být nebezpečný, nevhodný pro dotyčnou osobu, neúspěšný z hlediska jeho aplikace nebo takový zákrok, na který není piercer připraven.

Za níže uvedených okolností je v některých případech třeba vyjádření piercingu nakloněného lékaře před tím, než se přistoupí k samotnému zákroku:

  • Jedná-li se o osoby se srdečními chorobami (např. výhrez srdeční chlopně). Tito jedinci by měli se svým lékařem konzultovat preventivní použití ochranných antibiotik.
  • Jedná-li se o osoby, které mají srdeční šelesty, cukrovku, hemofílii, poruchu imunity nebo jiné zdravotní potíže, které by mohly mít negativní dopad na úspěšné provedení zákroku nebo na hojení piercingu.